Документи для дозволу на будівництво: які потрібні і як прискорити процес?

Гарний, затишний будиночок, побудований подалі від галасливих вулиць, насиченого смогом міста і великої кількості автомобілів - це мрія майже кожного міського жителя. Ось чому все більша кількість людей починає замислюватися про будівництво хай і невеликого, але свого тихого й зручного домашнього гніздечка. Але тоді з'являється наступне питання, які документи для дозволу на будівництво потрібні, як їх отримати та чи можна прискорити цей процес? Компанія «Прайм Бізнес-Клас», що надає різноманітні юридичні послуги в Україні, допоможе розібратися у всіх цих питаннях.

Питання № 1 - які документи потрібні?
Дозвіл на будівництво - це документ, що дає право на будівельну діяльність на певній території, на підключення будинку до комунікацій і т. д.

Безліч людей навіть не уявляють, з чого треба починати. Отже, початком будівництва вважається придбання земельної ділянки. Документи на неї дуже важливі - перш за все необхідно упевнитися, що продавець є господарем ділянки, що продається (або має дозвіл на продаж), далі має бути зазначено, що ця територія підходить для зведення житлового будинку.

Оформляючи договір, власник в обов'язковому порядку повинен надати такі документи:
- паспорт (документи, що засвідчують його особу);
- папери, які підтверджують його право власності на будівлі на цій ділянці землі;
- експертну оцінку земельної території.
До речі, після оформлення угоди купівлі-продажу її обов'язково потрібно зареєструвати в земельному кадастрі!

Далі необхідно розробити проект вашого майбутнього будинку. У такому випадку можливі кілька варіантів: купити готовий або замовити створення індивідуального дизайну (згідно з вашими смаками і можливостями) від проектних організацій (треба перевіряти, чи мають вони дозвіл на свою діяльність).

Після цього вже можна пробувати отримати дозвіл на будівництво, для цього вам буде потрібно надати такий пакет документів до органів Державного архітектурно-будівельного контролю:
- заяву (на надання дозволу);
- ксерокопію паспорта, ідентифікаційного коду;
- документацію про те, що ви дійсно володієте земельною ділянкою;
- план території і акти її топографічних досліджень;
- затверджений проект майбутньої споруди.

Також вам потрібно отримати і будівельний паспорт (в ньому будуть перераховані всі вимоги до запланованого вами будівництва, проект будинку, розміщення інших будівель на ділянці і навіть план впорядкування вашої землі).
Важливо пам'ятати, що дозвільні документи видають на певний термін, тому в разі затримки будівництва, якихось змін в проекті (більше ніж на 10%), доведеться отримати додатковий дозвіл від державних органів.

Питання № 2 - як прискорити цей процес?
Якщо ви не знаєте, як все це зробити або не маєте часу, компанія професіоналів «Прайм Бізнес-Клас» допоможе прискорити цей процес. Ми знаємо, як без проблем і де отримати дозвіл на будівництво, щоб ви могли насолоджуватися життям у своєму власному домі!